Вітаю Вас на сторінках блогу!

пʼятницю, 29 грудня 2017 р.

ПРАВО НА АПЕЛЯЦІЮ СЕМЕСТРОВОЇ ОЦІНКИ


ІНСТРУКЦІЯ МОН
про переведення та випуск учнів (вихованців) навчальних закладів
системи загальної середньої освіти дає можливість учням України поліпшити семестрову оцінку.
Апеляційна оцінка НЕ МОЖЕ БУТИ НИЖЧОЮ за виставлену семестрову.
Зверніть увагу на терміни подачі апеляції — це ДУЖЕ ВАЖЛИВО.
Витяг з Інструкції
ІV. Створення та робота апеляційних комісій
4. 1. Для вирішення спірних питань, що виникають під час проведення семестрового оцінювання та державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах та місцевих органах управління освітою створюються відповідні апеляційні комісії.
4. 2. У триденний термін після виставлення семестрового балу батьки (особи, які їх замінюють) учнів (вихованців), які виявили бажання підвищити результати семестрового оцінювання або з певних причин не були атестовані, звертаються до керівника загальноосвітнього навчального закладу із заявою про проведення відповідного оцінювання, у якій пояснюють причину та необхідність його проведення.
4. 3. Наказом керівника загальноосвітнього навчального закладу створюється комісія у складі голови (керівник навчального закладу або його заступник) та членів комісії: голови методичного об'єднання, учителя, який викладає предмет у цьому класі, а також затверджується графік проведення оцінювання. Коригування семестрового оцінювання проводиться не пізніше п'яти днів після подання заяви. У разі хвороби дитини чи інших непередбачуваних обставин термін може бути подовжено.
4. 4. Члени комісії готують завдання, що погоджуються на засіданні шкільного методичного об'єднання і затверджуються керівником навчального закладу. Завдання мають охоплювати зміст усіх тем, що вивчалися протягом семестру. Оцінювання проводиться у письмовій формі. Письмові роботи зберігаються протягом року.
4. 5. На голову комісії покладається відповідальність за об'єктивність оцінювання та дотримання порядку його проведення. Комісія приймає рішення щодо його результатів та складає протокол. Рішення цієї комісії є остаточним, при цьому скоригований семестровий бал не може бути нижчим за семестровий.
4. 6. За результатами оцінювання видається відповідний наказ керівника навчального закладу. Скоригована семестрова оцінка за І семестр виставляється до початку ІІ семестру, за підсумками ІІ семестру - не пізніше 10 червня поточного навчального року.
4. 7. Коригування річної оцінки не допускається.
4. 8. Для забезпечення об'єктивного проведення державної підсумкової атестації відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18. 02. 2008 № 94, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27. 02. 2008 за № 151/14842, апеляційні комісії створюються з кожно¬го предмета в загальноосвітніх навчальних закладах та відповідних місцевих органах управління освітою.
4. 9. У разі незгоди учнів (вихованців), батьків (осіб, які їх замінюють) з результатами державної підсумкової атестації, що проводилася в письмовій формі, ними можуть подаватися обґрунтовані заяви до апеляційної комісії:
навчального закладу - протягом трьох днів після оголошення результатів державної підсумкової атестації;
районної (міської) - не пізніше трьох днів після оголошення результатів розгляду апеляційною комісією навчального закладу.
4. 10. Матеріали державної підсумкової атестації розглядаються апеляційними комісіями не більше трьох робочих днів після подання відповідної заяви.
4. 11. Районна (міська) апеляційна комісія матеріали державної підсумкової атестації розглядає у навчальному закладі.
4. 12. Повторна атестація апеляційними комісіями не проводиться.
4. 13. Результати розгляду апеляції оформлюються протоколом.
4. 14. Рішення районної (міської) апеляційної комісії є остаточним. На його підставі видається наказ керівника загальноосвітнього навчального закладу та оформлюються відповідні документи.

Немає коментарів:

Дописати коментар